


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height | 4 mm |
| Self Resonant Frequency | 13 MHz |
| Current Rating | 1.8 A |
| DC Resistance (DCR) | 80 mΩ |
| Inductance | 15 µH |
| Saturation Current | 2.15 A |
| Max Saturation Current | 2 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.8 A |
| Temperature Rise Current | 1.92 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Shielding | Unshielded |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Core Material | Ferrite |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
